סדנת ציור בטבע

מזג האויר טוב אלינו.

חיי התרבות לאט לאט חוזרים אל מסלולם .

זה הזמן לצאת אל הטבע , לנשום, להתרווח , להתבונן, להריח -לצאת לצייר בטבע.

עייפנו מתרבות הרשת, "צלם ושכח" בקשתנו  הצנועה היא לרגעים  של חירות ושחרור אל הצורך להרגיש,  לחוות את הרגע  ולתעדו  בעזרת מוחנו, גופנו וליבנו, כרגע  שיש בו את כל הזמן שבעולם, רגע של הווה ארוך , נעים ומתמשך.

לנסוע קרוב ולהרגיש רחוק.

הפרטים :

תאריך : יום שישי 30.4.21

בין השעות :9:00-12:00

מיקום: בריכת החורף לב השרון בעין שריד.

איך מגיעים: 

WAZE : "פארק בריכת חורף לב השרון." 

לפארק בריכת החורף לב השרון בעין שריד ,מגיעים מצומת דרור, משם נפנה לכביש 553 מזרחה, לפי השילוט נפנה לעין שריד – לכביש 562 ובכיכר השנייה נפנה שוב לפי השילוט לעין שריד – רח' הברבור ואחרי כ 250 מ'  נראה מצד ימין את רחבת החניה של בריכת החורף לב השרון שליד עין שריד.

עלות: 120 ש"ח לאדם.

מה כוללת סדנה?

3 שעות של ציור בטבע עם הדרכה .

מעבר בין כל המשתתפים להנחיות ודגשים.

ציוד וחומרים כגון:

כני ציור וכסאות בדי ישיבה בשטח  , מצע להנחת הבד או הנייר, סוגי ניירות שונים וצבעים ,פסטל יבש , פסטל שמן, לאקוורל , לאקריליק\לגואש, פחם ועפרונות רישום, בדים לא מתוחים.

בקבוק יין, כוסות חד"פ , תמרים ועוגיות.

מוסיקת רקע.

למשתתפי הסדנה מומלץ  להגיע עם: 

בקבוק מים גדול. 

ארוחת עשר

כובע

מקדם הגנה לשמש

חומר נגד יתושים

וכל דבר נוסף שיעשה לכם טוב.

למי מיועדת הסדנה: 

לתלמידי הסטודיו בראש ובראשונה.

אורחים יכולים להירשם לסדנה.

מומלץ לאורחים  בוגרים, שיש ביכולתם לעבוד בצורה עצמאית , שהחזיקו עפרון או מכחול בעבר, המסוגלים לשקוע אל תוך עבודה מתמשכת .

הרשמה:

הרשמה מראש

הגבלה לכמות משתתפים

הסדנה תפתח למינימום משתתפים.

בהתאם לתוים ולהנחיות.

חיוב בכרטיס אשראי  .

יש ליצור קשר בטלפון : 053-5254515.

לפני שנעשה זאת  , 

קחו  לכם רגע הפסקה , עשו לעצמכם משקה מרענן ובואו וקראו את השורות הבאות לקבלת השראה:

המאה ה-19 בצרפת היוותה כר פורה להתפתחותן של תנועות אמנות שונות. לצד תנועות שאמנותן הייתה בעלת אופי "אקדמי" המאמצת את האידיאלים ואת רוח העבר, כגון הנאו-קלאסיציזם, התפתחה מגמה חוצת מדיה, המדגישה את רוח הזמן.

אחד מן הדוברים הבולטים של מגמה זו היה המשורר ומבקר האמנות שארל בודלר, אשר הצביע על הצורך באימוץ נושאים בני רוח הזמן. "יש שפע של נושאים פואטיים ומופלאים בחיי פריז", כתב בודלר בעקבות ביקורו ב"סלון" של שנת 1846, המופלא מקיף אותנו ומרווה אותנו כמו האוויר, אך אנו איננו רואים אותו". במאמרו "צייר החיים המודרניים", אשר התפרסם בעיתון "לה פיגארו" בשנת 1863, הגדיר את יעודו של הצייר ה"מודרני" כשילוב שבין החולף והזמני, לבין הקבוע והבלתי משתנה.

ביטויים ראשונים של שינוי בגישה האמנותית בצרפת ניתן למצוא בקבוצה של ציירים שפעלו סביב מחצית המאה והקדישו חלק ניכר מעבודתם לתיאור הטבע והנוף. ציור הנוף העיד על הרצון לחירות ושחרור,  גוסטב קורבה וציירים חברי "אסכולת ברביזון" כגון ז'אן-בטיסט קאמי קורו, תאודור רוסו ואחרים יצרו בשנים אלו דימוי נוף הלקוח משולי הערים, על גבי בדים קטנים באופן יחסי, שהתאים לאופיה של הבורגנות הצרפתית בת התקופה. אמן נוסף שהשפיע על חברי הקבוצה היה הצייר אדואר מאנה, שעבודותיו הציגו את חיי הבורגנות של העיר.וכולנו מכירים.

אז נחזור  אל העידן שלנו?

ניתן לשלוח  וואטס אפ להרשמה .